2020-09-22 07:53:36• hírek • Agerpres

Megnyerte Simona Halep a római tenisztornát

Simona Halep. Fotó: facebook.com/simonahalep

Megnyerte hétfőn Simona Halep a 2.098.290 dollár összdíjazású római tenisztornát, miután döntőbeli ellenfele, a cseh Karolina Pliskova (WTA-4.) 0:6, 1:2-es állásnál hátproblémái miatt feladta a mérkőzést.

A 28 éves román lány első ízben szerzett tornagyőzelmet az olasz fővárosban, miután 2017-ben és 2018-ban is vereséget szenvedett a döntőben az ukrán Elina Szvitolinától. Halep ezzel zsinórban a 14. találkozóját nyeri meg, amire 2015 óta nem volt példa. Legutóbb az idei ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében szenvedett vereséget, akkor a spanyol Garbine Muguruzával szemben maradt alul. Azóta veretlennek bizonyult, és a rómain kívül a dubaji, illetve a prágai tornát is megnyerte.

A hétfői mérkőzésen mindössze 21 perc alatt nyerte Halep az első szettet. Brékkel kezdte a másodikat is, aztán Pliskovának is sikerült hoznia egy játékot, majd a cseh 1:2-es állásnál feladta a csatát. Halep 205.190 eurós pénzdíjat és 900 ranglistapontot kap a tornán nyújtott teljesítményéért.

A román lány 22. tornagyőzelmét szerezte meg Rómában. Első WTA-trófeáit 2013-ban nyerte Nürnbergben, 's-Hertogenboschban, Budapesten, New Havenben, Moszkvában és Szófiában, 2014-ben a dohai és a bukaresti tornán diadalmaskodott, 2015-ben Sencsenben, Dubajban és Indian Wellsben nyert, egy évvel később Madridban, Bukarestben és Montrealban, 2017-ben Madridban, 2018-ban Sencsenben, a Roland Garroson és Montrealban, tavaly Wimbledonban győzött, 2020-ban pedig Dubajban és Prágában.